28 listopada w UP w Krakowie odbył się Małopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej. Organizatorem konkursu był Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego we współpracy z Narodowym Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce oraz Generalnym Konsulatem Republiki Słowackiej w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowali w konkursie uczniowie klasy II humanistyczno- geograficznej: Katarzyna Lekka, Agata Kuźma oraz Błażej Gawęda pod opieką prof. Magdaleny Krystian.
Konkurs składał się z trzech etapów, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością środowiska geograficznego, kulturowego oraz rozpoznawaniem obiektów historycznych tego kraju.

Wszystkim uczniom naszej szkoły niewiele brakło do uplasowania się na najwyższych miejscach.

Zachęcamy innych naszych licealistów do wzięcia udziału w kolejnych konkursach krajoznawczych organizowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny.