We wtorek 25 kwietnia odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu “Gimnazjalny Mistrz Ortografii”, w którym gimnazjaliści z 9 placówek rywalizowali o Puchar Dyrektora PZ nr 11.

Najlepiej z trudnym dyktandem oraz testem poradziła sobie uczennica Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Kobiernicach Julia Brzuchańska i to do niej trafiła statuetka “Gimnazjalnego Mistrza Ortografii”. Tuż za nią uplasowały się Dorota Harężlak z ZSG nr 1 w Kętach oraz Agnieszka Stefaniak z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach – dla nich tytuły “Gimnazjalnych Wicemistrzów Ortografii”. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy uznania i nagrody.
Puchar Dyrektora PZ nr 11 w Kętach dla najlepszej drużyny zdobył zespół ZSG nr 1 w Kętach. Na sukces zapracowała cała trójka reprezentantów tej placówki, więc poza okazałym trofeum, które trafi do szkoły, wręczono także nagrody indywidualne dla członków zespołu.
W podsumowaniu konkursu pani dyrektor Bożena Nycz zauważyła, że zmaganie się z trudną polską ortografią jest nie lada wyzwaniem. Jednocześnie podkreśliła, iż wśród uczestników rywalizacji znajdują się osoby, które starają się ciągle doskonalić swe umiejętności w tym zakresie, co niewątpliwie przyczyni się do ich wszechstronnego rozwoju. Organizator konkursu, pan Marek Cisiński, dodał, że przy coraz powszechniejszym lekceważeniu zasad poprawnej pisowni takie zaangażowanie młodzieży w walkę z “bykami” jest być może zapowiedzią zmiany tych niekorzystnych zjawisk. W końcu dbałość o własny język jest jednym z wyznaczników współczesnego patriotyzmu.