W związku ze zbliżającymi się wakacjami pragniemy przypomnieć, że przygotowując się do nich, należy bezwzględnie sprawdzić organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl. Podczas wyjazdów zagranicznych warto odwiedzić strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl oraz skorzystać z bezpłatnej aplikacji iPolak, gdzie znajdują się m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie: www.msz.gov.pl/pl/ipolak. Wskazana jest także rejestracja wyjazdu za granicę za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.msz.gov.pl. Dzięki temu służby konsularne będą wiedziały o pobycie na terenie danego państwa i w razie konieczności mogą udzielić skutecznej pomocy.

Także Minister Edukacji Narodowej wystosowała list, w którym zwraca uwagę na to, że udane wakacje to bezpieczne wakacje.

Warszawa, 12 czerwca 2017 roku_

Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele,zbliża się najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas – wakacje. Przed dziećmi i młodzieżą ponad dwa miesiące odpoczynku. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego będą Państwo życzyli swoim uczniom radosnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji, spędzonych w gronie najbliższych.W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, w którym zamieściliśmy numery telefonów alarmowych, adresy stron internetowych, będących wsparciem przy planowaniu letniego wypoczynku. PAMIĘTAJMY JEDNAK, ŻE NAJWAŻNIEJSZA JEST ROZMOWA Z UCZNIAMI I ZWRÓCENIE UWAGI NA ZAGROŻENIA, KTÓRE MOGĄ ICH SPOTKAĆ. 

Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. ZAPRASZAMY DO BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU Z POSZCZEGÓLNYMI DEPARTAMENTAMI W MINISTERSTWIE:

·         TEL. 22 34 74 141 – STRUKTURA SZKÓŁ, EGZAMINY, DOSKONALENIE I KSZTAŁCENIE NAUCZYCIELI,

·         TEL. 22 34 74 792 – PODSTAWA PROGRAMOWA, PODRĘCZNIKI, RAMOWE PLANY NAUCZANIA,

·         TEL. 22 34 74 458 – PRZEKSZTAŁCANIE SZKÓŁ, SYTUACJA NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW W OKRESIE WDRAŻANIA REFORMY.

ZACHĘCAM TAKŻE DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INFORMACJAMI ZAWARTYMI NA STRONIE INTERNETOWEJ WWW.WYPOCZYNEK.MEN.GOV.PL [1] ORAZ Z PORADNIKIEM BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU.

Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej