Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów z terenu naszej gminy do wzięcia udziału w III edycji konkursu „Mistrz Ortografii Miasta i Gminy Kęty”. Patronat nad przedsięwzięciem objął Pan Burmistrz Tomasz Bąk. Eliminacje szkolne, które odbędą się 21 lutego 2013 r., wyłonią trzyosobowe zespoły reprezentujące swoje szkoły w etapie finałowym. Termin zawodów I stopnia zbiega się z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, bowiem jednym z celów konkursu jest propagowanie wśród uczniów i nauczycieli idei wspólnej odpowiedzialności za czystość i piękno języka  polskiego.  Etap gminny zaplanowano na koniec marca.

Wtedy komisja składająca się z polonistów gminnych szkół  oceni prace wszystkich finalistów, by następnie przyznać tytuł „Mistrza  Ortografii”. Suma punktów zdobytych przez reprezentantów poszczególnych gimnazjów zdecyduje o tym, która szkoła otrzyma puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kęty. Dyplomem Nauczyciel Mistrza Ortografii uhonorowany zostanie także opiekun naukowy zwycięzcy zmagań indywidualnych.

Duże zainteresowanie konkursem w poprzednich edycjach oraz wysoki poziom wiedzy i umiejętności prezentowanych przez uczestników potwierdzają potrzebę organizowania tego typu przedsięwzięć. Mamy nadzieję, że w konkurs przyczyni się do podnoszenia świadomości językowej młodzieży. Patron naszej szkoły, Stanisław Wyspiański, swą miłość do języka ojczystego wyraził słowami:

O mowo polska, ty ziele rodzime,

Niechże cię przyjmę w otwarte ramiona;

Ty będziesz kwieciem tych pół ubarwiona,

(…)

O mowo polska, ty czujny odzewie

serdecznych żalów, utrwalony w śpiewie.

W załączeniu znajdują się dokumenty potrzebne do organizacji konkursu.

Zgłoszenie szkoły pobierz
Protokół pobierz
Dyplom pobierz
Regulamin pobierz