Razem dbamy o naszą planetę!

W dniu 14. 09. 2012 r. (piątek) klasa I b gimnazjum wyruszyła na pomoc Ziemi. Opiekunem  grupy został pan profesor Maciej Hejnowicz.

Zwarta gromadka licząca dwadzieścia cztery osoby ruszyła w stronę parku lipowego, gdzie dotarła w miarę szybko i została wyposażona w rękawiczki oraz worki na śmieci. Mimo błota i chłodu gimnazjaliści szli prosto przed siebie, wyłapując wzrokiem każdy niepożądany śmieć. Wśród odpadków pojawiły się takie rzeczy jak: kurtka, bielizna, okno czy też opona. Jednakże największym osiągnięciem okazały się drzwi znalezione w okolicznych krzakach. Pan Hejnowicz także włączył się w akcję, nie tylko zapełniając worki uczniów, ale przede wszystkim imponując swoją wiedzą na temat ekologii. Uczniowie tak zaangażowali się w pracę, że szybko zabrakło worków. Zadowoleni z efektów swojej pracy w terenie gimnazjaliści podreptali prosto do Domu Kultury. Tam czekali na prelekcję prowadzoną przez miłego pana w okularach. Tematem wykładu była oczywiście ochrona środowiska. Jego wywód wywołał sporo emocji wśród licznie zgromadzonej widowni w różnym wieku. Po tej owocnej wymianie poglądów między widownią a prowadzącym odtworzono film “Podróż na tajemniczą wyspę”. Seans trwał około stu minut. Opowiadał o przygodach chłopca, jego ojczyma i towarzyszy poszukujących tajemniczej wyspy, na której prawdopodobnie przebywał dziadek młodzieńca. Widzowie mogli poczuć się częścią opowieści dzięki efektom 3D oraz wspaniałej ścieżce dźwiękowej.

To popołudnie pełne wrażeń różnego typu na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Dagmara Kierpiec oraz Gabriela Handzlik