Dobiegają końca zmagania w gminnym konkursie „Artystą być”.

Eliminacje szkolne w Powiatowym Gimnazjum odbyły się w piątek 27 listopada i wzięło w nich udział 14 uczestników. W kategorii prac plastycznych i fotografii zaprezentowali się Jakub Baron, Zuzanna Norymberczyk, Anna Wolas i Julia Dwornik  z klasy 1c oraz Weronika Szpilka z 1a, a w kategorii gry na instrumencie, śpiewu, tańca i krótkiego występu teatralnego Zuzanna Nowak z 3a, Oriana Piątek i Kinga Chmielniak z 2c, Lidia Struzik z 2c i Mikołaj Pawica z 2a, Wiktoria Olesiak z 1a, Laura Polaszek z 1c, Amelia Skolarek z 1c oraz Kinga Kizner z 1b. Program artystyczny zaprezentowany przez uczestników trwał ponad godzinę. Beata Nycz, Justyna Kasolik oraz Remigiusz Hadka – jury było pod wrażeniem wysokiego poziomu występów naszych gimnazjalistów.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli zdaniem jurorów para taneczna Lidia Struzik z 2c i Mikołaj Pawica z 2a, śpiewająca i prezentująca program sceniczny Kinga Kizner z klasy 1b oraz Zuzanna Nowak z klasy 3a w kategorii śpiewu.

Laureaci z naszego gimnazjum zostali zaproszeni do udziału w gali finałowej, która odbędzie się 16 grudnia w sali widowiskowej kęckiego Domu Kultury.