Uczniowie „Wyspiana” wśród najlepszych w Małopolsce

17 grudnia w auli ZSZ nr 1 w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezesa Rady Ministrów.  Podniosły nastrój  tej uroczystości dodał występ chóru złożonego z uczniów XIV LO w Krakowie, który zaśpiewał m.in. hymn narodowy oraz Gaude Mater Polonia. Po tej duchowej uczcie zgromadzonych gości przywitał Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. Stwierdził on, że wręczane na gali nagrody kierowane są do najlepszych z najlepszych. Wyraził także nadzieję, iż to właśnie dzisiejsi stypendyści w niedalekiej przyszłości decydować będą o poziomie małopolskiej inteligencji i na trwałe wpiszą się historię naszego regionu. W zaszczytnym gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Kacper Bucki oraz Małgorzata Gawlik.

Kacper otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2011/2012. Przypomnę, że Kacper w ubiegłym roku szkolnym zdobył tytuł laureata Olimpiady Astronomicznej oraz brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki w Rio de Janeiro. Te dokonania sprawiły, iż jest zaliczany do najzdolniejszych młodych astronomów.

Być może podobna kariera czeka Małgorzatę Gawlik, której podczas uroczystości wręczono gratulacje od Prezesa Rady Ministrów. Małgosia nagrodzona została za bardzo wysokie wyniki nauczania w ubiegłym roku szkolnym. Miejmy nadzieję, że to wyróżnienie zachęci ją do dalsze intensywnej pracy, zaś jej śladem podążać będą inni uczniowie naszej szkoły.

mac