Osiągnięcia liceum

Już po raz trzeci został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Historyczny "Solidarni".
17 października w etapie szkolnym wzięło w nim udział sześć osób, z których czworo awansowało do kolejnej części. Finał odbył się 26 października w bibliotece w Oświęcimiu.

Więcej…

Święto Niepodległości to okazja do okazywania swojego patriotyzmu w różny sposób – od składania kwiatów w miejscach pamięci narodowej, przez śpiewanie pieśni, na uroczystych akademiach skończywszy. W naszej szkole od kilku lat do tych tradycyjnych form świętowania doszła jeszcze jedna – udział w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Ten konkurs rozgrywany pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. Ale jest także okazją do wyróżnienia uczniów, którzy polską ortografię znają najlepiej.

W tym roku w finale wojewódzkim wśród 60 uczestników znalazło się aż 5 uczniów „Wyspiana”! Po napisaniu bardzo trudnego dyktanda status laureatki otrzymała Magdalena Matejko z klasy I h, zaś wyróżnieni zostali Dagmara Kierpiec z klasy III hg oraz Marek Młynarski z III m.

Gratulujemy im sukcesu.

 

4 kwietnia w UP w Krakowie odbył się Małopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej. Organizatorem konkursu był Uniwersytet Pedagogiczny i Czeska Centrala Ruchu Turystycznego CzechTourism. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie z klasy II humanistyczno-geograficznej: Kacper Wolas, Sebastian Bryzek i Dominik Witek pod opieką prof. Bożeny Nycz.

Więcej…

W tym roku do etapu okręgowego XLIII Olimpiady Geograficznej zakwalifikowało się dwóch uczniów naszej szkoły: Krzysztof Blarowski i Adam Surówka (obaj z klasy III m). Zawody odbyły się 11 i 12 lutego 2017 r. w Wieliczce. O sukcesie może mówić Krzysztof Blarowski, który zakwalifikował się do etapu ustnego (finałowego) i mamy nadzieję, że decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej weźmie udział w zawodach centralnych.
Gratulujemy sukcesu zarówno uczniom, jak i ich opiekunce naukowej - prof. Bożenie Nycz.

Więcej…

21 stycznia 2017 r. w Krakowie odbył się etap okręgowy XLVI Olimpiady Biologicznej. Wśród reprezentantów szkół województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego znalazło się aż 5 uczniów "Wyspiana": Karolina Tlałka z klasy III pg, Jan Szlagor (klasa III p), Mateusz Drabczyk (klasa III pg), Karol Tomczyk (klasa III pg) oraz Kamil Węglarz (klasa III pg).
Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi naukowemu, prof. Maciejowi Hejnowiczowi.